Vlastní melodie pro vyzvánění

Nabídka přednastavených zvuků málokoho uspokojí a v telefonech s androidem většinou není možnost přidání vlastní melodie. Jak na to? 1. Otevřete správce souborů a na interní nebo externí SD kartě vytvořte složku MEDIA. Klepněte na ni, čímž se složka media otevře a vytvořte další složku AUDIO. Opět klepnutím otevřete a vytvořte postupně tři složky: RINGTONES, NOTIFICATIONS, ALARMS (což jsou tři složky pro zvuky vyzvánění, sms+kalendáře a budíky). Složky lze vytvořit i na PC po připojení telefonu "jako MTP (media transef protocol)", a to běžným způsobem, jakým jste zvyklí tvořit složky na disku počítače. 2. Pokud máte již vaše vybrané zvuky uložené v telefonu, zkopírujte je ve správci souborů do příslušných složek. Jinak připojte telefon k PC a do příslušných složek zvuky nakopírujte. 3. Jakmile budete hotovi, odpojte telefon od PC a pak telefon úplně vypněte a znovu zapněte. Na telefonech vybavených volbou Restart stačí použít tuto volbu. 4. Po naběhnutí hlavní obrazovky navštivte MENU - ZVUK a nastavte si vaši melodii. V seznamu zvuků již uvidíte vaše oblíbené zvuky.

Tip:

Lze použít nejenom mp3, ale i zvuky ve formátu ogg. Jiné formáty se nedoporučují (neříkám, že nefungují).

Tip:

Pro vložení melodií lze použít i některou z aplikací na Google Play, např. Zedge Ringtones. Některé ovšem fungují tak, že neumožňují vložit vaši oblíbenou melodii, ale jen ty, které mají v nabídce (jsou jich ale tisíce).

Doporučení:

Zejména pro SMS a upozornění kalendáře nepoužívejte příliš dlouhé melodie. Jejich přehrávání totiž, na rozdíl od vyzvánění telefonu, nelze přerušit jinak, než odemknutím telefonu a stažením horní notifikační lišty nebo vstupem do aplikace, která ten zvuk přehrává (do zpráv, do kalendáře apod.). To může pěkně naštvat, když přijde sms v nevhodnou chvíli. Doporučuji tedy maximálně cca 5s zvuky. Pro vyzvánění můžete použít libovolně dlouhou skladbu, ta se dá vypnout tak, že hovor přijmete, odmítnete nebo ztišíte zvonění (např. tlačítkem power).

Doporučení pro telefony s root právy:

Přidejte si vlastní melodie do příslušných složek přímo do systému (složka SYSTEM), nikoli na SD kartu. Po výměně SD karty nebo v době připojení telefonu k PC totiž vaše zvuky logicky nehrají.

Tip:

Pokud si nejste jistí tím, že zvládnete nakopírovat soubory do složky, použijte aplikaci Zedge Ringtones&Wallpapers. Ta to udělá za vás a nabídne vám předem zvuky (a tapety na plochu) k poslechu (prohlédnutí). Jestliže vám kopírování souborů nečiní potíže, najdete na stránce https://www.zedge.net/ringtones/ několik tisíc různých zvuků. Můžete si je v počítači poslechnout a stáhnout. Zedge nabízí i pozadí pro vaši plochu, takže si jistě vyladíte telefon k obrazu svému.

Tip: Jak nastavit různé tóny pro kalendář, SMS, upozornění a odesílatele?

V základním nastavení zvuků je nastavená melodie (říkejme jí Z jako základní) pro oznámení/upozornění (notifikace). Tato melodie Z se používá standardně pro všechna oznámení telefonu, pro SMS/MMS a kalendář. Jak tyto události ale nějak zvukově odlišit, abychom poznali, jestli pípnul kalendář nebo SMS nebo úkolovník apod.? Pokud se týká kalendáře, ten vestavěný obvykle má v nastavení výběr melodie pro upozornění. Nastavíme si tedy speciální melodii pro události kalendáře. U SMS/MMS je situace obdobná. Některé alternativní aplikace, např. CHOMP SMS, umožňují dokonce v menu "Individuální nastavení" založit speciální oznámení pro konkrétní kontakt. Jestliže tedy přijde SMS od tchýně, ozve se strašný řev :D ...

Tip: Jak nastavit různá vyzvánění volajícím?

V neposlední řadě je zde možnost nastavení vyzvánění pro konkrétního volajícího. Nastavení melodie pro volajícího se nachází zpravidla přímo v nastavení konkrétního kontaktu - "nastavit vyzvánění" nebo "melodie vyzvánění" apod. Lze opět vybrat libovolný zvuk z nabídky (složka ringtones). Najeďte proto do kontaktů, najděte příslušný kontakt a stiskněte menu - upravit. Pozor jen na to, že pro kontakty uložené na SIM, tato možnost nefunguje. Dále upozorňuji, že melodie se nikam nezálohují. Ať už jsou kontakty v účtu google (doporučuji) nebo přímo v telefonu (nedoporučuji), po obnovení továrních nastavení se obnoví kontakty se všemi údaji (v případě googlu i s obrázky), ale bez nastavených melodií - nutno ručně nastavit znovu. Jestliže seskupujete kontakty do skupin, např. rodina, spolužáci, práce, lze nastavit vyzvánění i pro takovou skupinu - tato volba nemusí být dostupná v každé verzi OS Android.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky