První zapnutí telefonu / tabletu

Zakoupený přístroj vybalte a dle návodu vložte SIM kartu, baterii a přístroj zapněte. Po zapnutí přístroje se první dialogy systému mohou mírně lišit. Uvedená nastavení doporučuji provádět v místě s připojením k internetu, tedy tam, kde je nějaká Wi-Fi síť, na kterou se můžete připojit. Najdete je kdykoli později v nabídce Nastavení. Obvykle budete nastavovat:

* Výběr jazyka: Vyberte češtinu a klepněte na Další (někdy je zobrazena pouze šipka pro pokračování).

* Nastavení Wi-Fi: Na displeji se zobrazí seznam dostupných Wi-Fi sítí. Klepněte na vaši známou (domácí) síť a zvolte Připojit. Zadejte heslo a klepněte na Další. Zařízení se připojí k vybrané síti a nyní je propojeno s internetem.

* Nastavení času a data: Zkontrolujte, případně upravte čas a datum a klepněte na Další.

* Nastavení lokalizace: Lokalizační služba systému Android zabezpečuje sledování polohy vašeho přístroje v reálném čase. Na základě zjištěné polohy zobrazují aplikace lokální informace - např. počasí, zprávy, navigace apod. Pro lokalizaci se používá GPS modul v přístroji. Dále se používá lokalizace podle mobilních sítí a podle Wi-Fi sítí. 

* Vytvoření a přihlášení k Gmail účtu: Účet Google je naprosto nezbytnou součástí správného fungování vašeho zařízení. Přirovnal bych ho k volantu v autě - dá se jet bez něj, ale s ním to dává tak nějak smysl. :-) Vytvoření a nastavení je popsáno ZDE.

Po nastavení se systém nastartuje na domovskou obrazovku. Domovská obrazovka obsahuje (podle výrobce) nejpotřebnější aplikace, které budete hned po spuštění potřebovat. Můžete tedy ponechat vše tak, jak to výrobce nachystal, a zařízení takto používat. Protože je ale systém Android otevřeným systémem, umožňuje změnit téměř vše. Uspořádáním obrazovky počínaje, instalací různých aplikací či vložením widgetů na plochu (ne)konče - možností přizpůsobení je opravdu takřka nekonečné množství. Přizpůsobení si můžete udělat sami, pokud máte trpělivost a jste trochu hračička, nebo se můžete obrátit na mne a já vaše zařízení kompletně nastavím podle vašich potřeb.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky